بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
ایرانیان اطلس
ایرانیان اطلس

نام کامل: گروه شرکت‌های ساختمانی ایرانیان اطلس

پایگاه اینترنتی: www.iranianatlas.ir


تاریخچه:

گروه شرکت‌های ساختمانی ایرانیان اطلس (سهامی خاص) با هدف انجام فعالیت‌های صنعتی و تولیدی در نهم اردیبهشت ١٣٦٥ تاسیس و با شماره ٥٩٧٨٤ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است. این شرکت از سال ١٣٨٤ با توجه به نیاز کشور به ارتقاء کیفیت و افزایش سرعت پروژه‌های ساختمانی با سازماندهی مجدد و تمرکز بر سرمایه گذاری در صنعت ساخت و ساز، فعالیت‌های خود را در این زمینه ادامه داده است.

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ٢ اساسنامه، سرمایه گذاری در صنعت ساختمان و خرید سهام، مشارکت در ساخت، سرمایه گذاری در سایر شرکت‌ها و موسسات و انجام امور مختلف بازرگانی، صنعتی، تولیدی و خدمات تجاری از قبیل واردات و صادرات، تأسیس کارخانجات تولیدی و صنعتی تعریف شده است.


موضوع فعالیت: 

پس از تبدیل «مؤسسۀ مالی و اعتباری انصار» - به عنوان سهامدار و مالک گروه شرکت‌های ساختمانی ایرانیان اطلس - به «بانک انصار»، هلدینگ ایرانیان اطلس در دورۀ جدید فعالیت‌هایش، مـأموریت اصلـی خود را انجام شاخص‌ترین و اثر بخش‌ترین سرمایه گذاری در زمینه اجرای متمایز، سریع و با کیفیت پروژه‌های ساختمانی با کاربری‌های مختلف برای ایجاد ارزش افزوده اقتصادی و تضمین منافع ذینفعان باز تعریف کرده است.


محصولات ، خدمات و مزیت‌های رقابتی:

اگر چه مؤلفه‌هایی مانند شیوه صحیح فعالیت در بازار و اعتبار در موفقیت  شرکت ها  اهمیت بسزایی دارند، اما عامل اصلی موفقیت در رقابت، ارزیابی نهایی و میزان رضایتمندی مشتری از محصول است. به همین دلیل ايرانيان اطلس محصولات خود را با استفاده از جدیدترین فناوري ها ، تجهيزات ، روش ها و بهره گيري از سامانه هاي نوين مديريتي و فني در حوزه هاي مختلف طراحي ، اجرا و فروش در بازارهاي رقابتي ارائه مي نمايد.  بر خي از  مزيت هاي رقابتي كه شركت و محصولات آن را از ساير رقبا متمايز مي نمايد عبارتند از :

 • برخورداری از منابع مالی كافی، داشتن پشتوانه بانكی ، اتكا به مطالعات علمی و دقیق سرمایه گذاری به منظور كسب اطمینان از بازگشت سرمایه مورد انتظار و برخورداری از تجارب بالای مدیریت پروژه های ساختمانی 
 • بهره مندی از ساختار هلدینگ پوشش دهنده طراحی ، اجرا، بازاریابی و فروش
 • توانمندی بكارگیری پیمانكاران ، مشاوران و تامین كنندگان بنام برای حصول اطمینان از كیفیت مطلوب
 • ایجاد ارتباطات عالی با سرمایه گذاران در سطوح مختلف
 • خدمات گروه شرکت های ایرانیان اطلس ، دامنه گسترده ای مشتمل بر سرمایه گذاری ، مشارکت ، طراحی و نظارت، اجرا و فروش ابر پروژه‌های ساختمانی را با كاربری اداری – تجاری – اقامتی و ساخت مجتمع های مسكونی و شهرك سازی در مناطق مختلف کشور مانند تهران ، مشهد، کیش، تبریز، کرمان، بم، یاسوج، قم و ... در برگرفته است. شركت افتخار دارد كه تا كنون حدود٩٠٠، ٠٠٠ متر مربع پروژه ساختمانی را با موفقیت اجرا و در حال حاضر نیز تعداد بیش از ١٦ پروژه مجموعاً به مساحت ١، ٧٠٠، ٠٠٠ متر مربع را در دست طراحی و اجرا دارد و از این طریق نقش به سزایی در رشد و بالندگی صنعت ساختمان كشور ایفا نموده و جایگاه ممتازی را در بین شركت های معتبر این صنعت بدست آورده است.

   

ساختار سازمانی هلدینگ ساختمانی ایرانیان اطلس: 

نیاز به همگرایی و فعالیت‌های گروهی به گسترش تمرکز فعالیت‌های اقتصادی در قالب‌های گوناگون منجر شده است. فعالیت‌ در حوزه‌های اقتصادی کلان، به خصوص در ابعاد ملی و بین‌المللی نیازمند ایجاد سازمان‌های گسترده با ابعاد فعالیتی گوناگون در زمینه‌های متعدد است. از اینرو این شرکت  تلاش نموده ، به منظور اعمال کنترل و مدیریت بهینه بر شرکت‌های تخصصی زیر مجموعه خود بعنوان یک شرکت مادر تخصصی، از مزایای مترتب بر شرکت های هلدینگ، مانند استفاده از منافع مشترک شرکت‌ها، به اشتراک گذاشتن توانمندی‌ها، صرفه‌جویی در منابع، کاهش ریسک، انعطاف‌پذیری و واکنش سریع و منطقی در برابر تغییرات محیطی و ... به نحو مناسبی بهره‌مند شود.  

با توجه به این رویکرد، مدیران شرکت  با شناخت زنجیرۀ ارزشی کسب‌وکار و تأسیس شرکت‌هایی مانند «شرکت مهندسین مشاور طرح و اندیشۀ شیوا اطلس» در حوزۀ طراحی، شرکت «عمران‌اطلس ایرانیان» که پیگیری تخصصی فعالیت‌های اجرایی پروژه‌های عمرانی هلدینگ را به عهده دارد و شرکت «ایران‌اطلس کیش» که در حوزۀ مطالعات بازار، بازاریابی و  مهندسی فروش به فعالیت می پردازد، زمینۀ کاهش ریسک در نتیجۀ هم‌افزایی میان شرکت‌های زیر مجموعه را ایجاد کرده‌اند.

گروه شركت های ساختمانی ايرانيان اطلس بمنظور پیگیری تخصصی و کارآمد تر اجرای برخی از ابر پروژه های خود، به تاسیس شرکت پروژه هایی مانند  «ستارۀ اطلس پارس» مجری پروژۀ بزرگ اطلس پارس، «باغ فردوس ایرانیان» مجری پروژۀ بزرگ اطلس نیاوران و «ستارۀ آرمان توس» مجری پروژۀ بزرگ آرمان در مشهد  نیز اقدام نموده است . گفتنی است هر یک از پروژه های در دست اجرا توسط این شرکت ها از لحاظ وسعت، رعایت تمامی استانداردهای بین‌المللی و آخرین ضوابط و مقررات داخلی مانند آیین‌نامه های مقررات ملی ساختمان ، میزان سرمایه‌گذاری، کیفیت طراحی، مقاوم‌سازی، سبک‌سازی، استحکام و کیفیت مصالح، شیوه‌های تأمین مالی، سرعت و کیفیت اجرا، در زمرۀ پروژه‌های برجستۀ کشور ارزیابی می‏‌شوند.

این هلدینگ علاوه برسرمایه گذاری و اجرای مستقیم پروژه‌های مختلف از طریق راه اندازی شركت‌های یاد شده با ١٠٠درصد سهام مالكیتی، یكی از سهامداران اصلی شركت‌های بورسی و غیر بورسی مجری دیگر پروژه‌های شاخص كشور، مانند شركت‌های آ . اس . پ، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه، پردیس اطلس پارس و طوس گستر نیز محسوب می‌شود.

در حال حاضر، هم‌افزایی مناسبی در بخش‌های متفاوت مدیریتی، سرمایه‌گذاری و تأمین مالی، طراحی، اجرا و فروش پروژه‌ها به‌خوبی فراهم شده است و شرکت مادر، نقش مدیریتی و کنترل شرکت‌های زیرمجموعه را ایفا می‌کند. در نتیجه سازماندهي و فعالیت این شرکت ها گام بلندي در جهت توسعه فعاليت ها ،بكارگيری مناسب منابع، ارتقاء سطح كمی و كيفی نظارت‌ها، نوآوری و ارزش آفرينی مضاعف و جهش بسوی آينده‌اي بسيار روشن برداشته شده است.


ارزش های كليدی و اصول بنيادی:

شركت علاوه بر توجه به جنبه های اقتصادی و مديريتی، ضمن پايبندی و احترام به ارزش های اخلاقی و انسانی و آگاهی از مسئوليت های اجتماعی، همه تلاش خود را بمنظور رعايت قوانين، مقررات و استانداردها بكار می برد و پيروی از اصول و ارزش های زير را در سرلوحه امور خود قرار می دهد:

 • ارزش آفرينی در حوزه شهرسازی و صنعت ساختمان با بكارگيری آخرين دستاوردهای بشری
 • دانش محوری و اهتمام ويژه در عرصه توليد، توسعه و اشتراك گذاری دانش.
 • تلاش برای ايفای نقش موثر در بهبود مستمر كيفيت زندگی با بكارگيری منطقی خلاقيت و هنر شهرسازان، مهندسان، جامعه شناسان و اقتصاد دانان.
 • مسئوليت پذيری، آگاهی و توجه كامل  به تمامی ابعاد فنی، هنری، اجتماعی و فرهنگی و زيست محيطی در فرايند طراحی پروژه های هدف.
 • مراقبت از محیط زیست بعنوان یکی از بزرگترین نعمتهای خداوندی و میراث گرانبهای آفرینش .


اهداف كلان:

گروه شركت‌های ساختمانی ايرانيان اطلس در کنار احترام به ارزش‌های تعریف‌ شدۀ خود و الزام به رعایت آن‌ها، اهداف کلان زیر را دنبال می‌کند. برخی از مهمترين اهداف شركت  عبارتند از :

 

 • ارتقاءبازدهی سرمايه گذاری شركت از طريق افزايش نرخ بازدهی سرمايه، كاهش دوره بازگشت و مديريت ريسك. 
 • كاهش قيمت تمام شده، ارتقاء مستمر كيفيت، سرعت طراحی، اجرا و فروش، به منظور افزايش رضايت مشتريان و تضمين حداكثری منافع و رضايتمندی  ذينفعان.
 • رشد و ارتقاء منابع انساني به عنوان والاترين سرمايه شركت
 • اشتهار به سرمايه گذاری اثر بخش و مديريت برتر در صنعت ساختمان
 • ورود به بازارهای منطقه و بين المللی
 • صرفه جويی حداكثری در مصرف منابع، كاهش و پيشگيری از آلودگی محيط زيست.

 

هلدینگ ساختمانی ایـرانیان اطلس همواره کوشیده است تا جایگاه ممتازخود را در بین ‌شرکــت‌های معتبر صنعت ساختمان حفظ کرده و از طریـق جذب و مدیریت بهینۀ فرصت‌ها، طـراحی، اجرا و عرضۀ بدون نقص و باکیفیت پـروژه‌هـــای ساختمانی، به یکی از ‌شرکت‌های برتر سرمایه‌گذاری در این بخش تبدیـل شود. مدیران و کارکنان شرکت سعی دارند از طریـق سرمایه‌گذاری، اجرای پروژه‌های جدید و پیشنهاد بهترین گـزینه‌ها برای تحقق خــــواسته‌های ذی‌نفعان و مشتریانی که به عنوان شرکای تجاری شرکت محسوب ‌می‌شوند، به توسعه پايدار خدمات خود در بازارهاي داخلي ،منطقه و بین المللی دست یابند .

 

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
مجتمع سارا
مجتمع سارا
سرزمین گل شرق
سرزمین گل شرق
برج بلور
برج بلور
الماس کریم خان
الماس کریم خان