بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
مرکز خرید اطلس در تبریز به صورت رسمی افتتاح می‌شود

مدیر عامل شرکت پردیس اطلس پارس با بیان این‌که مرکز خرید اطلس، هدیه‌ای برای مردم تبریز در آستانه رویداد بزرگ «تبریز 2018» است، گفت: اشتغال‌زایی این پروژه 362 هزار نفر روز در مدت کل ساخت پروژه بوده و اشتغال‌زایی این پروژه در دوره بهره برداری یک‌هزار و 100 نفر در روز به طور مستقیم است.

«حسین فروتنی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرکز خرید اطلس با بهره‌گیری از نیرو و دانش بومی و آخرین تکنولوژی روز، هدیه‌ای برای مردم تبریز در آستانه رویداد بزرگ تبریز 2018 بوده و روز چهارشنبه، 18 مرداد ماه، با حضور مسئولان ارشد استانی و کشوری به بهره‌برداری رسمی می‌رسد. 

وی افزود: شرکت پردیس اطلس پارس به‌عنوان مجری پروژه با مشارکت شرکت ایرانیان اطلس، شرکت شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه این پروژه را با 18.5 درصد پیشرفت فیزیکی در شهریور ماه سال 90 تحویل گرفت. 

مدیر عامل شرکت پردیس اطلس پارس خاطرنشان کرد: 50 درصد سهام شرکت پردیس اطلس پارس متعلق به گروه شرکت‌های ساختمانی ایرانیان اطلس و 50 درصد سهام دیگر متعلق به شرکت شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه و شرکت بین المللی توسعه ساختمان است. 

فروتنی ادامه داد: عملیات اجرایی مجتمع تجاری اطلس فروردین ماه سال 1391 آغاز شده و در  شهریور ماه سال 1395 مطابق برنامه زمانبندی اجرایی 54 ماهه به پایان رسید. از مهرماه سال 1395 این پروژه راه‌اندازی آزمایشی شده و به بهره‌برداری رسید. 

وی اظهار کرد: مرکز خرید اطلس در زمینی به مساحت 12 هزار و 381 مترمربع ایجاد شده که از آن 3600 مترمربع با کاربری تجاری به علاوه 8781 متر مربع فضای سبز و پارک محله‌ای با امکانات تفریحی می‌باشد. 

مدیر عامل شرکت پردیس اطلس پارس یادآور شد: مجتمع اطلس دارای  18 طبقه سازه‌ای بوده  و زیر بنای کل  آن 80 هزار و 44 مترمربع است، این مجتمع دارای چهار طبقه پارکینگ شامل 460 باب پارکینگ می‌باشد. همچنین این مجتمع دارای شش طبقه تجاری شامل 105 باب مغازه با صنوف تعریف شده و برندهای معتبر به مساحت‌های 30 الی 1600 مترمربع و یک باب هایپرمارکت است. 

فروتنی گفت: قسمت رفاهی مجتمع نیز سه طبقه را به خود اختصاص داده که 10 باب فودکورت به علاوه  یک واحد فضای بازی کودکان، یک واحد رستوران و  یک واحد نمایشگاهی است. قسمت اداری نیز پنج طبقه شامل 80 واحد دفاتر خدماتی و تجاری به مساحت‌های 45 الی 95 مترمربع می‌باشد. 

وی خاطرنشان کرد: مرکز خرید اطلس دارای سیستم سازه‌ای از نوع قاب خمشی ویژه با شکل پذیری زیاد و مقاومت بالا در برابر زلزله، نوع سازه به صورت ترکیبی از سازه بتن آرمه و اسکلت فلزی بوده و دارای نمای تلفیق کامپوزیت  و سنگ و نمای شیشه‌ای است. ارتباط عمودی با  22 دستگاه پله برقی، 9 دستگاه آسانسور  و چهار واحد راه پله برقرار می‌شود، سیستم گرمایش نیز با دیگ‌های آب گرم و سرمایش با چیلرهای دایرکت فایر برقار شده و تهویه مطبوع با چیلر و اتاق‌های هوا ساز و فن کویل‌های سقفی دکوراتیو ایجاد شده است. اعلام و اطفاء حریق، ایمنی، اینترنت همگانی، اینتر کام، پیجینگ، نورپردازی و وجود سیستم کنترل هوشمند BMS از دیگر مزیت‌های مرکز خرید اطلس است. 

مدیر عامل شرکت پردیس اطلس پارس به مزیت‌های دیگر مرکز خرید اطلس نیز اشاره کرده و گفت: دسترسی آسان از طریق بزرگراه‌های اصلی به تمام نقاط شهر، ارزش منطقه‌ای بالا و موقعیت جغرافیایی ممتاز محل احداث با قابلیت رشد فراوان منطقه، طراحی زیبا و حجم هندسی جذاب با معماری خلاقانه و منحصر به فرد، بهره‌مندی از چهار جهت چشم انداز زیبای شهر تبریز،  دارا بودن فضای سبز و پارک محله‌ای، دسترسی به طبقات اداری و تجاری به صورت مستقل، استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز در طراحی و اجرای تاسیسات برقی و مکانیکی و تاکید بر مدیریت آسان در دوره بهره برداری، استفاده از مصالح و تجهیزات با کیفیت و دارای استاندار جهانی، پیش بینی چندین آسانسور مسافر و حمل بار و چندیدن پله برقی به گونه ای که طبقات این ساختمان از ارزش یکسان تجاری برخوردار باشند، از دیگر مزیت‌های این مجتمع‌ می‌باشد. 

«فتح العلی‌زاده»، رئیس هیئت مدیره شرکت پردیس اطلس پارس نیز اظهار کرد: برای ساخت این مجتمع به هیچ عنوان از کارشناس خارجی استفاده نشده و بیش از 70 درصد فضای تجاری به برندهای داخلی اختصاص داده‌ایم. 

وی یادآور شد: هدف ما در این پروژه، این بود که مجتمع اطلس عام پسند بوده و اقدامی ماندگار شود.

منبع: ایسنا

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
عرش آجودانیه
عرش آجودانیه
سارینا1
سارینا1
مجتمع نیایش
مجتمع نیایش
آوا ســنتر
آوا ســنتر