بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
گزارشی از مال‌های بزرگ آمریکا (بخش اول)

به گزارش دمالز، بسیاری از آمریکایی‌ها، روزهای تعطیلات‌شان را با مراجعه به فروشگاه‌های بزرگ ایالت خود سپری می‌کنند.

فروشگاه بزرگ «woodField» در شمال ایالت شیکاگو، امکانات تفریحی بزرگی را مثل سالن پاتیناژ همراه با رقص نور و امکان Photo-op (تصویربرداری از جشن‌ها و مراسم‌های مناسبتی) زودتر از سایر فروشگاه‌ها مانند «Black Friday» راه‌اندازی کرده و به همین منظور توانسته مخاطبین بیشتری را در ایام تعطیلات جذب خود کند به طوری که در تمامی فصل‌ها مراجعه‌کنندگان به آن زیاد است به حدی که پارکینگ آن اکثرا مملو از خودروهای مراجعه‌کنندگان است. این فروشگاه سالانه حدودا 27 میلیون بازدیدکننده دارد که این رقم به طور مثال خیلی بیشتر از کل بازدیدکنندگان ایالت ایلینوی آمریکا است. تلفیق منحصر به فرد فروشگاه‌ها، رستوران و امکانات تفریحی بزرگ در این مرکز باعث شده که این فروشگاه  به یکی از بزرگترین فروشگاه‌ها یا به اصطلاح شاپینگ مال‌ها در سراسر آمریکا تبدیل شود. استفاده از عبارت «بازار هدفمند» مانند یک آهنربا باعث جذب مخاطبین زیادی برای این فروشگاه شده است.

بازار بزرگ آمریکا (Mall of America) در بین بیست بازار پربازدید آمریکا، با حدود 40 میلیون مراجعه کننده در سال، پیشروترین بازار تجاری در آمریکا محسوب می‌شود. قسمتی از آن که به NorthPark مرکزی یکی از مجلل‌ترین فضاهای فرهنگی و رفاهی ایالت مینه سوتا محسوب می‌شود و هر سال این بخش میزبان جشنواره بین‌المللی فیلم دالاس است و تاکنون در آن نمایشگاه‌های چرخشی هنرمندان بزرگی برگزار شده است.

مراکز فروش و بازارهای بزرگ آمریکا، به خصوص بازارهای سرپوشیده بزرگ آن به طور فزایندهای تلاش می‌کنند تا به اماکنی غیر از صرف فروش کالا تبدیل شوند.

«Jesse Tron»، مدیر شورای بین‌المللی مراکز خرید که یک نهاد خصوصی به منظور نظارت بر صنعت بازار جهانی است در این رابط گفته است که این روند افزایش یافته گسترش صنعت مال‌ها باعث جلوگیری از رکود اقتصادی در آینده می‌شود.

این روزها در نزدیکی بازارهای بزرگ غالبأ یک پردیس سینمایی و یا یک مجموعه رستوران‌ها (فود کورت) وجود دارد و آنچه که بازارهای امروزی را از بازارهای قدیمی متمایز می‌کند، خدمات اضافی نسبت به صرف فروش کالا است که در بازارهایی امروزی وجود دارد. ضمن اینکه بر اساس نشریه «Directory of Major Malls» تا کنون 7200 مال و مراکز تجاری در آمریکا و کانادا ثبت شده است. همچنین این نشریه در آخرین شماره خود لیستی از 50 مجتمع تجاری(مال) در آمریکا را بر اساس میزان بازدید تهیه و رنک‌بندی کرده است که «The Mall of America» با 40 میلیون بازدید کننده سالانه، در صدر جدول حضور دارد.

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
مجتمع روشا
مجتمع روشا
مجتمع قلهک
مجتمع قلهک
البرز بل سنتر
البرز بل سنتر
تیراژه2
تیراژه2