بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
حل و فصل مشکلات 20 ساله پروژه مجتمع تجاری رز میرداماد

مدیرکل حقوقی و دبیر کمیسیون حل اختلاف شهرداری تهران از حل و فصل اختلافات حقوقی 20 ساله پرونده مجتمع تجاری-اداری لعل (موسوم به رز میرداماد) توسط این کمیسیون خبر داد.

سیدمحمد طباطبائی نژاد ضمن اعلام این خبر گفت: پروژه احداث این مجتمع در سال 1375 آغاز شد و در خلال سال‌های 1376 تا 1378، قراردادهای پیش فروش حدود 46 واحد از این مجتمع با شهروندان منعقد شد که به دلیل وقوع موانع و اتفاقات غیرقابل پیش بینی، سیر تکمیل پروژه به تعویق افتاد و منجر به مراجعه پیش خریداران به مراجع قضائی برای حل اختلاف شد.

مدیر کل حقوقی شهرداری تهران در ادامه اظهار داشت: به رغم رسیدگی دادگاه، اجراء دادنامه های صادره به دلیل وضعیت خاص پروژه غیرممکن بود و در عمل سبب فصل خصومت نشد، لذا به دلیل اطاله زمان و پیچیده شدن پرونده، موضوع به کمیسیون حل اختلاف شهرداری تهران ارجاع شد.

وی افزود: این کمیسیون پس از برگزاری جلسات متعدد در کمیته کارشناسی خود و با حضور پیش خریداران، ضمن مذاکرات طولانی با آنان و ارزیابی تمامی جوانب پرونده و رعایت قوانین و مقررات حاکم و حقوق طرفین و با در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهرداری، نسبت به آن، تصمیم لازم را اتخاذ کرد.

طباطبایی نژاد در پایان تصریح کرد: تصمیم اتخاذ شده با موافقت و همراهی پیش خریداران در راستای اجرای این تصمیم، باعث شد تا در نهایت مشکلات این پرونده پس از گذشت حدود 20 سال با جلب رضایت پیش خریداران و حفظ حقوق شهرداری تهران برطرف شود. بدین وسیله ضمن استیفای حقوق شهرداری، نسبت به حل و فصل این پرونده اقدام شد.

منبع: ایسنا

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
مجتمع گلستان
مجتمع گلستان
ساختمان پلاسکو
ساختمان پلاسکو
مجتمع تجاری پایتخت
مجتمع تجاری پایتخت
گرند سنتر جانباز
گرند سنتر جانباز