بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
گزارشی از مال‌های بزرگ آمریکا (بخش دوم)

در بخش اول این گزارش به بیان ویژگی‌های مال‌های بزرگ و معروف امریکا پرداخیتم که از جمله آنها بازار بزرگ آمریکا (Mall of America)  بود. در میان امکانات تفریحی و توریستی بازار بزرگ آمریکا می‌توان به: باغ وحش خزندگان، سالن‌های مُد و نمایش، باشگاه‌های تنیس سربسته و آکواریم بزرگ این مجموعه با بیش از 10000 موجود دریایی در آن اشاره کرد.

اما توسعه‌دهندگان تجاری آمریکا افکار بلندپروازانه‌تری در سر دارند. مجموعه American Dream Meadowlands یک بازار بزرگ است که با زیربنای 3 میلیون مترمربع در شمال ایالت نیوجرسی در حال احداث می‌باشد. در این بازار طرح‌های بزرگی مانند پیست اسکی، شبیه‌سازی سقوط آزاد (SkyDive)، شهربازی و پارک آبی در حال احداث می‌باشد که همگی در فضای سرپوشیده قرار دارند و احتمالا این مجتمع، 20 مجتمع بزرگ و پربازدید تجاری آمریکا را که قبلا به آن اشاره کردیم، وارد چالش رقابتی با خود کند.

مالکان برخی از مال‌های آمریکایی بسیار علاقه‌مند هستند که آخرین آمار و ارقام مربوط به مجتمع تجاری‌شان را استخراج و منتشر کنند و بقیه هم یا نمی‌خواهند یا به خبرنگاران و نشریات می‌گویند که لطفا درباره اطلاعات مراجعه‌کنندگان به بازارهای ما پیگیری نکنید. در مواردی که نمی‌شود اطلاعات را به صورت مستقیم از بازار به دست آورد، باید از منابع جایگزینی مانند اتاق‌های بازرگانی، روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها، شرکت‌های تبلیغاتی و وب سایت‌های توریستی اطلاعت مورد نظر را بدست آورد. همچنین شایان ذکر است که با توجه به اینکه مردم برای رفتن به بازارها (مال‌ها) بلیت تهیه نمی‌کنند، محاسبه میزان بازدیدکنندگان سالانه آنها به صورت تقریبی تخمین زده می‌شود و منبع دقیقی از این آمار در دست نیست.

با تمرکز روی بازارهای سنتی سربسته (مال‌های قدیمی‌تر) و با اجتناب از مال‌های با طراحی غیر متعارف مانند Ala Moana Center در «هولولو»، متوجه شدیم که این شاپینگ مال‌های قدیمی هم سالانه 42 میلیون بازدید کننده دارند و همچنین شاپینگ مالی مانند ChesterFeild که بازار عمومی‌تری نسبت به مال‌های دیگر به حساب می‌آید، با 10 میلیون بازدیدکننده در سال جزو پربازدید ترین استریپ مال‌های آمریکا (شاپینگ مال سرپوشیده‌ای که در آن انواع رستوران‌ها در یک مجتمع در یک مرکز شلوغ در شهر قرار دارد) به حساب می‌آید.

اطلاعات بیشتر درباره Mall of America:

این شاپینگ مال با عنوان اولین شاپینگ مال آمریکایی در رتبه‌بندی میزان بازدید با بازدید سالانه حدود 40 میلیون نفر قرار دارد. تاریخ توسعه بازارهای مدرن آمریکا به دو دوره متمایز تقسیم می‌شود: قبل از تأسیس MOA و بعد از تأسیس آن! این مال با بیش از 400 فروشگاه معتبر، تغییرات اساسی را در ساختار تأسیس مال‌ها به وجود آورد و نه فقط در حوزه میزان فروشگاه‌های آن، بلکه در زمینه امکانات رفاهی و سرگرمی نیز توانست رویاهای بلندپروازانه‌ای را عملی کند که در نهایت بتواند سالانه 40 میلیون مخاطب را از سراسر دنیا جذب خود کند. این رقم بازدید، معادل میزان توریست‌های خارجی مراجعه کننده به کشور ایتالیا می‌باشد!

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
مجموعه امپراطور
مجموعه امپراطور
بازارچه کودک گاندی
بازارچه کودک گاندی
مجتمع تجاری فردوسی2
مجتمع تجاری فردوسی2
پروژه سعدی شیراز
پروژه سعدی شیراز