بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
بازدید سرمایه‌گذاران ایتالیایی از مجموعه پدیده شاندیز

هیأت سرمایه‌گذاران ایتالیایی برای سرمایه‌گذاری و همکاری در پروژه‌های پدیده شاندیز به ایران سفر کردند.

آقایان «بالگدینی» و «اتولینی» دو سرمایه‌گذار ایتالیایی هستند که با هدف سرمایه‌گذاری در پروژه‌های فرهنگی، تفریحی و گردشگری به ایران سفر کرده‌اند و در بازدید از مجموعه پدیده شاندیز نیز برای سرمایه‌گذاری در این مجموعه اعلام آمادگی کردند.

رییس هیأت مدیره شرکت بین‌المللی توسعه گردشگری پدیده، در جلسه‌ای که پس از بازدید هیأت سرمایه‌گذاران ایتالیایی در اتاق جلسات ساختمان اداری پدیده شاندیز برگزار شد، گفت: مشهد سالیانه ٢٨ تا ٣٠میلیون نفر گردشگر را از اقصی نقاط جهان در بردارد و بیش از نیمی از این گردشگران به عنوان زائر گردشگر به مشهد سفر می‌کنند و از دیگر شهرهای خراسان رضوی بازدید می‌کنند.

حسین زارع صفت افزود: طرقبه و شاندیز به عنوان ستارگان گردشگری خراسان رضوی پس از مشهد جاذب گردشگری استان است و پدیده نیز به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های گردشگری منطقه در جذب و افزایش ماندگاری مسافر مؤثر می‌باشد.

وی ادامه داد: ایران و ایتالیا در طول تاریخ ثابت کرده‌اند که می‌توانند به عنوان دو کشور مؤثر همکاری‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی را به صورتی کاملا شفاف و صادقانه به همراه داشته و موجبات پیشرفت و تعالی را برای دو کشور به ارمغان بیاورند.

دکتر کریمویی نیز در حاشیه بازدید این هیأت سرمایه‌گذار گفت: وجود زیر ساخت‌های مناسب در پدیده برای سرمایه‌گذاران خارجی فرصتی است تا بتوانیم برای اجرا، اتمام و بهره‌برداری از پروژه‌های این شرکت در شاندیز، کیش و تهران بهره بگیریم.

عضو هیأت مدیره شرکت بین‌المللی توسعه گردشگری پدیده افزود: در دیدار با این گروه چهار جنبه اساسی همکاری بین سرمایه‌گذاران ایتالیایی و مجموعه پدیده مشخص و مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: استفاده از توان و تکنولوژی‌های پیشرفته ساخت و ساز در ایتالیا، استفاده از ظرفیت توانایی مشاوران و سرمایه‌گذاران ایتالیایی در بخش سرمایه‌گذاری و ساخت پروژه‌های مشارکتی، استفاده از ظرفیت‌های موجود بهره‌برداران ایتالیایی برای حضور در بازار و بحث استفاده از توان و ظرفیت متخصصان ایتالیایی در حوزه آموزش و افزایش توان متخصصان ایرانی از دیگر بخش‌های همکاری‌های دو جانبه است.

وی اظهار داشت: ما برای سرمایه‌گذاری در بخش پارک آبی و مجموعه شهربازی پدیده به عنوان دو جذابیت که می‌تواند پاخور اقتصادی مناسبی داشته باشد برای حضور سرمایه‌گذاران ایتالیایی پیشنهاد کردیم.

دکتر میکائیل تاجری نیز در این بازدید گفت: هیأت ایتالیایی پیشنهاد می‌کند که پدیده با توجه به ظرفیت و عرصه و فضای بازی که در اختیار دارد، می‌تواند مجموعه‌ای از جاذبه‌های کشورهای مختلف را داشته باشد و با جذابیت‌های هر کشوری بر جذب و ماندگاری گردشگران تأثیرگذار باشد.

وی که مدیر برنامه‌های این هیأت سرمایه‌گذاری ایتالیایی است افزود: ایجاد مدرسه نیز از دیگر پیشنهادات هیأت ایتالیایی است.

بالگدینی نیز گفت: می‌توان با هدف آموزش ایرانیان و جذب دانش پژوهان خارجی، کالج بین‌المللی در پدیده راه‌اندازی کرد.

وی افزود: می‌توانیم مشاوره و همکاری لازم را در راه اندازی این کالج یا مدرسه با پدیده داشته باشیم.

منبع: اخبار پدیده

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
مجتمع تجاری ارم
مجتمع تجاری ارم
گلدیس
گلدیس
مجتمع میرداماد
مجتمع میرداماد
آیریک سنتر
آیریک سنتر