بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
مهار آتش‌سوزی در مجتمع تجاری کورش

به گزارش دمالز، مجتمع تجاری فرهنگی کورش در روز سه‌شنبه  28 شهریور 96 در ساعت 13:15  دچار آتش سوزی شد.

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس در مورد آتش‌سوزی در مجتمع تجاری کورش اظهار کرد: پارکینگ مجتمع کورش واقع در اتوبان ستاری دچار حریق شد، وی سپس افزود: پس از اعلام حادثه، 6 دستگاه آمبولانس اورژانس به محل اعزام شد.

علی سرتیپی، مدیر سینماهای کورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آتش‌سوزی در مجتمع تجاری و فرهنگی کورش گفت: روز یکشنبه در موتورخانه مجتمع تجاری فرهنگی کورش اتصالی برق صورت گرفته که به دنبال آن باعث آتش‌سوزی بسیار مختصر و ایجاد دود شد که این مسئله به سرعت به سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده شد و با حضور عوامل آتش‌نشانی این حریق مهار و دود حاصل از آن تخلیه شده است.

سید جلال ملکی گفت: آتش‌سوزی در مجتمع تجاری کورش تهران به نیروهای سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد که بلافاصله نیروهای آتش نشان برای امدادرسانی در محل حادثه حضور پیدا کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به گسترده نبودن حریق اظهارکرد: در طبقه منفی ششم این مجتمع انباری کوچکی وجود داشت که داخل آن لوازم ضایعاتی نگهداری می‌شد و بخشی از این انبار دچار حریق شده بود.

وی تصریح کرد: بالای سر این انباری یک هواکش قرار داشت که هوای طبقه منفی ششم را به خارج از مجتمع منتقل می‌کرد و به این دلیل که دود از هواکش به خارج از مجتمع هدایت می‌شد، گمان بر این بود که تمام زیرزمین آتش گرفته است در صورتیکه حریق فقط مربوط به بخشی از یک انبار کوچک بود.

ملکی خاطرنشان کرد: در این حادثه مورد مصدومیت نداشتیم، آتش به سرعت اطفا شد.

در همین راستا آقای مهندس میرعالی، مدیرعامل کورش مال در طی یادداشتی ضمن تشکر از پرسنل آتش نشانی و همکاری مردم، اعلام کرد که مرکز تجاری از روز دوشنبه ساعت 14 مجددا فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی همچنین در مصاحبه خود اعلام کرد که جهت تأمین امنیت جانی مردم و تسریع در روند خروج افراد از ساختمان، کلیه پله‌های برقی از بالا و پایین به سمت طبقه همکف یکطرفه شد و ساختمان در مدت 20 دقیقه تخلیه شد. وی همچنین از دیگر همکاران خود در سایر مراکز تجاری خواست تا امکانات اولیه اطفاء حریق و آموزش پرسنل را جدی بگیرند تا مشکلی برای هموطنان رخ ندهد.

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
الماس کریم خان
الماس کریم خان
برج تجاری اکسون
برج تجاری اکسون
خلیج فارس یزد
خلیج فارس یزد
مرکز خرید فایتون
مرکز خرید فایتون