بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
آیا «پدیده» وارد بورس می‌شود؟

به گزارش TheMalls به نقل از سایت رسمی پدیده، مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیزبه تشریح اقدامات این شرکت برای پیوستن به بورس خبر داد.

سعید ورودی اظهار داشت: در اولین گام با یک شرکت مشاور سرمایه گذاری معتبر قراردادی منعقد شده که کار پذیرش پدیده در فرابورس را انجام دهد
وی ادامه داد: از ابتدای اسفند ماه تیم کارشناسی این شرکت در محل پروژه مستقر شده اند و اسناد و مدارک لازم برای انجام مراحل قانونی را جمع آوری می کند.
ورودی در پاسخ به سوالی مبنی 
بر اینکه در بورس در کدام گروه قرار خواهید گرفت؟ با اشاره به تنوع کاربردی بدیده گفت: هنوز مشخص نیست که پدیده، در کدام گروه فرا بورس قرار گیرد، اما ما مدعی هستیم نوع کار پدیده می‌طلبد تا یک گروه جدید در بورس تعریف شود که در آن شرکت‌‎های Developer قرار گیرند.

وی ادامه داد: به دوستانی که ما را تحلیل می‌کنند انتقادهایی دارم که یکی از آنها این است که آقایان ما را با شرکت کیسون یا با ساختمان ایران مقایسه می‌کنند، آنها همه پیمانکار هستند اما پدیده این‌گونه نیست. این تفاوت را باید دوستان متوجه شوند. در دنیا صنعتی وجود دارد به نام دولوپر که نمونه بارز آن شرکت عمار در دبی است. این شرکت‌ها کارشان این است که ملک را می‌خرند و سرمایه گذاری می‌کنند و خودشان بهره‌برداری می‌کنند و با استفاده از این جریانات نقدی می‌روند و پروژه‌های بعدی را اجرا می‌کنند. پدیده هم یک شرکت ساختمانی نیست که تنها کار ساخت و ساز را داشته باشد بلکه ما بعد از ساخت و ساز، استفاده از کاربری‌های متنوع پروژه را نیز برعهده داریم که همین امر باعث شده تا مدعی  در بورس باشیم.Developerایجاد گروه شرکت‌های  

مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز پیش بینی کرد: فرآیند پیوستن پدیده به فرابورس تا خرداد ماه به نتیجه برسدوی با بیان اینکه ورود به بورس دغدغه‌های مسولان نظام را کمتر خواهد کرد؛ اظهار داشت: با پیوستن پدیده به بورس هم دغدغه مسئولان نظام کمتر می‌شود، هم شفافیت ما بیشتر. البته قول می‌دهم که در صورت ورود به بورس هم صورت‌های مالی ما تغییر نمی‌کند. بطور مثال می‌توانید کدال الان را با کدال سه ماه آینده مقایسه کنید و ببینید که تفاوتی نکرده است.

وی در خصوص برنامه‌های شرکت برای حمایت از سهامداران در بورس نیز گفت: پدیده در 3-4 سال گذشته نشان داده که همواره از سهامداران خود حمایت می‌کند و یک سهام پر سود برای همه سهامداران است و قطعا این روند را در بورس نیز ادامه خواهیم دادورودی تاکید کرد: قطعا حمایت از سهامداران برای شرکت نیز یک بازی برد- برد است، زیرا سهامدار عمده پدیده موسسین شرکت هستندوی اذعان داشت: پدیده پتانسیل‌های فراوانی دارد که باعث خواهد شد در بورس نیز یک سهام شاخص داشته باشد.

ورودی از فعالیت گروهی از کارشناسان دادگستری در پدیده برای تعیین قیمت سهام اشاره کرد و گفت: این کارشناسان بنا بر درخواست کمیسیون اصل 90 مجلس مشغول تهیه گزارش‌های مختلفی از مدیران، دارایی‌ها و اسناد مالی شرکت هستند تا بزودی قیمت سهام پدیده مشخص شود.

وی تاکید کرد: طبق اعلام قبلی در صورتی که به هر دلیل قیمت اعلامی کمتر از قیمت سهام پدیده یعنی 120.720 ریال باشد، اختلاف قیمت از محل سهام هیات مدیره به سهامداران پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز در پایان از حمایت مدیران بورس ایران برای پیوستن پدیده به بازار سرمایه ایران تشکر کرد.

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
گلستان خیام
گلستان خیام
الماس نوشهر
الماس نوشهر
مجتمع نیایش
مجتمع نیایش
آوا ســنتر
آوا ســنتر