بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
چگونه فروشگاه های غیر مجاز اینترنی را شناسایی کنیم؟
 
 مجرمان سایبری با سوء استفاده از فروشگاه های اینترنتی معتبر و با راه اندازی صفحات جعلی و یا مشابه آن، به دنبال سرقت اطلاعات بانکی كاربران و یا فروش اجناس جعلی و تقلبی هستند.

به گزارش دمالز به نقل ازپایگاه خبری پلیس، دنیای مجازی آکنده از اطلاعات مختلف و متنوعی است که افراد عام و خاص را در طول روز به خود جذب و مشغول كرده است.

 

ریشه اصلی این دنیای شیشه ای، ارتباط با اقصی نقاط جهان و نقل و انتقال داده ها بصورت آنلاین و یا آفلاین برای تکمیل اطلاعات و یا انجام عملیات الکترونیکی است.

 

خرید و فروش خدمات، كالا و اقلام مختلف نیز یکی از محاسن مهم فضای مجازی بشمار می آید وفروشگاه های اینترنتی نیز در همین راستا خدمات متعددی را برای کاربران در نظر گرفته است.

 

حال كه سخن از خرید و فروش و انجام معامله و انتقال وجه به صورت الكترونیكی در میان است، بدون تردید پای كلاهبرداران سایبری نیز به این میدان باز است.

 

این مجرمان سایبری با سوء استفاده از صفحات معتبرفروشگاه های اینترنتی، با راه اندازی و بارگذاری صفحات جعلی و یا مشابه آن، سعی در سرقت اطلاعات بانکی كاربران و یا فروش اجناس جعلی و تقلبی دارند.

 

لذا شهروندان گرامی و كاربران فضای مجازی برای جلوگیری از هرگونه آسیب در كار با فروشگاه های الکترونیکی، باید هشدارها و توصیه های پلیس فتای استان سمنان كه در زیر آورده شده است را جدی بگیرند.

 

قبل از خرید از فروشگاه های اینترنتی، حتما از معتبر بودن فروشگاه اطمینان کامل حاصل كنید.

 

از فروشگاه هایی که سابقه ارائه خدمات مطلوب دارند، خریداری كنید.

 

به صفحاتی که ناخواسته درفضای مجازی برای شما باز می شود، که حاوی تبلیغات و فروش اجناس می باشد، اطمینان نكنید.

 

سعی كنید قبل از خرید از فروشگاه های الکترونیکی که برای اولین بار به آن مراجعه می كنید، از مدیر و گردانندگان فروشگاه احراز هویت كنید.

 

سیستم پرداخت الکترونیکی همه بانک ها از پروتکل ((https و روش های مطمئن رمزنگاری استفاده می كنند، پس دقت نمائید هنگام پرداخت الکترونیکی در قسمت نوار آدرس(url) از این پروتکل استفاده شده باشد.در غیر اینصورت به هیچ عنوان عملیات پرداخت را انجام ندهید.

 

از فروشگاه هایی که کارت های قرعه کشی به خریداران عرضه می كنند، که حاوی ارسال اطلاعات بانکی خریدار نظیر (شماره حساب،رمز عبور،رمز دوم ) می باشد، اجتناب نمائید.

 

به یاد داشته باشید، فروشگاه های نامعتبری که توسط مجرمان سایبری بارگذاری می شود، می تواند حاوی اجناس و اقلام با نازلترین قیمت بازار و یا برند های نا آشنا و متفرقه نیز باشد.

 

پلیس فتای استان سمنان از کاربران خواست تا هشدار های این پلیس را جدی گرفته و همچنین در صورت مشاهده هرگونه تخلف و موارد مشکوک در فضای سایبر مراتب را با ارائه مستندات مربوطه از طریق سایت Cyberpolice.irبخش تماس با ما و یا به ایمیل semnan_fata@police.ir اطلاع دهند.
جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
پاژ
پاژ
الماس نوشهر
الماس نوشهر
مجتمع تجاری گل‌ها
مجتمع تجاری گل‌ها
سیتی سنتر اصفهان
سیتی سنتر اصفهان