بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
انتخاب سیتی‌سنتر اصفهان به عنوان مجموعه سبز برتر

امروزه روند رو به رشد صنایع، موجب افزاییش تقاضای استفاده از منابع آب، انرژی و مواد خام و .... شده  و این شتاب و فراگیر شدن آلودگی ناشی از آن، تغییرات و پیامدهای منفی را بر محیط زیست داشته و آن را دستخوش بحران نموده است. سازمان حفاظت محیط زیست به منظور تشویق و ترویج فرهنگ زیست محیطی در بین واحدهای صنعتی و خدماتی و انتقال تجارب مدیران موفق در زمینه کنترل و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی هر ساله  فراخوانی برای معرفی صنایع و واحدهای خدماتی سبز اعلام می‌کند. در این فراخوان برای انتخاب واحدهای سبز معیارهایی مانند تصفیه فاضلاب، آلودگی هوا، مدیریت پسماند، خود اظهاری، پایش، استقرار پارامترهای اندازه گیری، توسعه فضای سبز، بهینه سازی مصرف سوخت، استقرار واحدهای ( HSE ایمنی ،بهداشت ، محیط زیست)، اخذ گواهینامه  ISO 14000  و ... مشخص شده  که این موارد مورد بررسی قرار  می‌گیرد و از واحدهای برگزیده در همایش ملی واحدهای  صنعتی و خدماتی سبز تقدیر می‌شود.

در هجدهمین  همایش ملی واحدهای  صنعتی و خدماتی سبز که در تاریخ پنجم بهمن‌ماه 95 با حضور دکتر ابتکار معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سالن همایش‌های سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد از مجموعه تجاری، تفریحی و گردشگری اصفهان سیتی سنتر به عنوان مجموعه سبز کشور تقدیر شد. 

مدیر بازرگانی شرکت پرستیژلند ایران سازنده مجموعه سیتی‌سنتر، معتقد است چهار موضوع باعث شده است که این مجموعه تجاری، تفریحی و گردشگری به عنوان مجموعه‌ای سبز شناخته شود. محمدرضا مرتضوی در این رابطه گفت: مدیریت منابع آب، کاهش آلودگی هوا، کاهش آلودگی صوتی، استقرار نظام سبز و کاهش میزان مصرف منابع باعث شده است که این مجموعه یکصدوپنجاه هزار متر مربعی به عنوان مجموعه‌ای سبز شناخته شود. وی افزود: مجموعه اصفهان سیتی سنتر بالغ بر یک میلیون و دویست هزار مترمربع زیربنا دارد و مسائل زیست محیطی در همه مراحل ساخت و بهره برداری مراکز خرید، هتل پنج ستاره، برج‌های مسکونی و اداری، هتل آپارتمان و برج‌های تجارت جهانی رعایت می‌شود. مرتضوی با اشاره به اینکه جانمایی مجموعه اصفهان سیتی سنتر در حاشیه شهر یکی از مهمترین عواملی است که به کاهش آلودگی هوای شهر کمک می‌کند، اظهار داشت: برخورداری از پیشرفته‌ترین تجهیزات تأسیساتی تصفیه هوا که تحت کنترل مدیریت هوشمند است، استفاده از اکولوژی فن در آشپزخانه رستوران‌ها، استفاده از سوخت گاز طبیعی جهت بویلرها و سیستم اگزاست پارکینگ‌ها باعث شده است که این مجموعه به کاهش آلودگی هوا به شدت کمک کند.

به گفته مدیر بازرگانی شرکت پرستیژلند ایران، به کارگیری دیزل ژنراتورهای کانوپی دار، تجهیزات تهویه مطبوع با رنج صدای استاندارد 40 دسیبل، تعبیه تجهیزات کاهنده صدا بر روی چیلرها و بویلرها و استفاده از مصالح عایق صوت در کف و دیوارهای مجموعه باعث کاهش آلودگی صوتی در این ساختمان سبز شده است.

 مرتضوی تاکید کرد: تفکیک پسماند در مبدا و جمع آوری منظم و مستمر انواع پسماند طبق برنامه زمان بندی در تمامی 400 واحد مجموعه، و حمل آن به مراکز بازیافت نیز توسط پیمانکاران طرف قرارداد اصفهان سیتی سنتر انجام می‌شود. وی خاطرنشان کرد: نه تنها در بهره‌برداری بلکه در طراحی کل مجموعه نیز همه اصول ساختمان سبز مدنظر بوده و اصفهان سیتی سنتر به سیستم BMS، چراغ‌های روشنایی کم مصرف، عایق حرارتی، اینورتر بر روی تابلوهای برق، کانال‌های از پیش عایق شده، آب دورریز برای استفاده از آب‌های چرب و بلا استفاده در عملیات ساختمان سازی و پارکینگ هوشمند مجهز است.

گفتنی است تعداد واحدهای متقاضی جهت رقابت در این همایش، ۲۴۶ واحد صنعتی و ۱۶۸ واحد خدماتی و در مجموع ۴۱۴ واحد بوده است که از این تعداد، ۳۹ واحد صنعتی و ۲۴ واحد خدماتی موفق به دریافت لوح و تندیس همایش شده‌اند. به بیان دیگر در جشنواره حاضر ۶۳ واحد از بین ۴۱۴ واحد داوطلب به مرحله نهایی رسیده و افتخار کسب عنوان واحد سبز صنعتی و یا خدماتی را حائز شدند. در این دوره نیز مثل دوره های قبل شرط حصول  موفقیت برای احراز رتبه  حداقل ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیار بوده است، ولی واحدهایی که موفق به اخذ حداقل ۶۵ امتیاز موفق شدند نیز مورد تقدیر جشنواره قرار گرفتند که تعداد آنها جمعا ۱۴ واحد صنعتی و خدماتی است. 

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
مرکز خرید تندیس
مرکز خرید تندیس
البرز بل سنتر
البرز بل سنتر
جام تهران
جام تهران
اطلس مگا مال
اطلس مگا مال