بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
آغاز به کار مجدد مجموعه پدیده شاندیز به زودی

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست بررسی مشکلات پدیده شاندیز با حضور وزیر کشور اظهار کرد: با توجه به سوال اینجانب از وزیر کشور در خصوص آخرین وضعیت عدم ساماندهی مجموعه پدیده شاندیز که در کمیسیون امنیت ملی مجلس در دستور کار قرار گرفت، وزیر کشور در نشست مشترک با رئیس کمیسیون اقتصادی به تبیین آخرین اقدامات انجام شده در این خصوص پرداخت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: با توجه به صحبت‌های وزیر کشور در خصوص مشکلات متعددی که شرکت پدیده شاندیز در حوزه های مختلف همانند عدم وجود مجوزهای لازم برای ساخت و ساز که بعضا ساخت و سازهای خلاف قانون بوده است و همچنین تصرفات غیرقانونی در حوزه زمین و اراضی، فروش سهام به شکل غیرقانونی و نیز موضوع بحث سوداگری در قیمت سهام و همچنین مشکلات خاصی از جمله تأمین مالی که در چهارچوب قانون صورت نپذیرفته است، متأسفانه پیامدهای آن موجب ایجاد مشکلات برای سهامداران و بستانکاران این شرکت شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالب وزیر کشور مبنی بر تشکیل تیم تخصصی در وزارت کشور برای بررسی مشکلات این مجموعه ابراز کرد: با پی گیری‎های انجام شده پیش‎بینی ما این است که ظرف یکی٬ دو هفته آینده امکان خرید و فروش سهام بر اساس هماهنگی‎هایی که با مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی صورت گرفته است در تالار معاملات اختصاصی امکان پذیر و عملیاتی شود.

پورابراهیمی با اشاره به گزارش وزیر کشور در این نشست مبنی بر تغییر هیأت مدیره مجموعه پدیده شاندیز خاطر نشان کرد: با اعلام وزیر کشور وهماهنگی‌های صورت گرفته بخش زیادی از مشکلات این مجموعه برطرف شده است و با توافق صورت گرفته با بانک مرکزی بخشی از تأمین مالی مورد نیاز این مجموعه از طریق خط اعتباری انجام خواهد شد.

وی با اشاره به حل مشکلات مربوط به اسناد و مدارک این مجموعه افزود: با اعلام وزیر کشور در این نشست، پیگیری لازم برای اخذ مجوز کلیه پرونده‌ها و پروانه‌هایی که فاقد مجوز بودند با رعایت ضوابط قانونی انجام شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: وزیر کشوردر این نشست از همکاری خوب وزیر راه و شهر سازی در خصوص حل مشکلات ساختمان اصلی که افزایش طبقات داشتند و فاقد مجوز بودند خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری‌هایی که توسط کارگروهی که در مجموعه وزارت کشور تشکیل شد٬ این موضوع به جمع‌بندی نهایی رسید و همچنین موضوع بحث تصرفات زمین و حوزه اراضی هم پیگیری شد که با هماهنگی مجموعه جهاد کشاورزی و سازمان های مرتبط با آن با اعمال روش های قانونی مشکلات برطرف شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به پی گیری‌های صورت گرفته از سوی وزیر کشور و مجلس بخش زیادی از این ظرفیت‌ها عملیاتی شده است و امیدواریم در هفته‌های آینده مشکلات ناشی از عدم امکان خرید و فروش سهام این شرکت که به شکلی در حوزه تصمیم‌گیری دستگاه قضایی بود با یک رویکرد جدید عملیاتی شود.

پورابراهیمی اظهار کرد: با توجه به حمایت‌هایی که مجموعه‌های مختلف و پیگیری‌هایی که از طرف مجلس در خصوص حل مشکلات مجموعه پدیده شاندیز صورت گرفته است٬ امیدواریم این شرکت بتواند بدون تکرار تخلفات گذشته و با روی کار آمدن هیأت مدیره جدید و بر اساس ضوابط و مقررات به مرور زمان به جایگاه قبلی خود برگردد و حق و حقوق سهامداران و طلبکاران را پرداخت کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در پایان با ابراز امیدواری از اقدامات صورت گرفته در خصوص حل مشکلات مجموعه پدیده شاندیز خاطر نشان کرد: با شرایطی که در روزهای آینده عملیاتی می‌شود مجموعه عظیمی از سهامداران شرکت پدیده شاندیز و و نیز طلبکاران که مدت‌ها منابع آن‌ها بلوکه شده است مطالبات و حق و حقوقشان را دریافت نمایند.

منبع: اخبار پدیده

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
ساختمان پلاسکو
ساختمان پلاسکو
عرش آجودانیه
عرش آجودانیه
مجتمع تماشا
مجتمع تماشا
گلدیس
گلدیس