بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
٢۵ اسفندماه آغاز جشن آیینی نوروزگاه در پدیده شاندیز

در آستانه فرا رسیدن سال نو و بهار طبیعت، مراسم آیینی جشن نوروزگاه از ٢۵ اسفندماه سال جاری در مرکز تعطیلات، سرگرمی و خرید پدیده شاندیز برگزار می‌شود. این جشن مشتمل بر ٣١ برنامه همراه با نمایشگاه و بازارچه "عیدونه" و شیرینی و شکلات خانگی و بخش‌های ویژه کودکان می باشد. نمایشگاه و بازارچه "عیدونه" یکی از این برنامه‌ها است که در آن، آثار هنری و دستی هنرمندان برای نمایش و فروش گذاشته خواهد شد.

این نمایشگاه در راستای حمایت از کالای ایرانی و تحقق بخشیدن به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص اجرایی شدن محورهای اقتصاد مقاومتی در ١٣ غرفه شامل آب و آینه، عکاسی، دستبند، گل، نقاشی بر روی تخم‌مرغ، آشپزی، کارت‌پستال، کاریکاتور، گلیم، فال و بادکنک، فرفره، کارگاه‌های آموزش رایگان، ماهی قرمز با محوریت کودکان و نوجوانان برگزارمی‌شود.

همچنین در راستای تقویت همبستگی ملی، مراسم جشنی با موضوع آداب و سنن اقوام مختلف ایران تحت عنوان جشن نوروزگان برگزار می‌شود. با توجه به اینکه عید نوروز رسم کهن و عید ملی ایرانیان است و با تغییر سال به‌نوعی تغییر و تحول در جامعه و افراد نیز به وجود می‌آید و این زمان بهترین فرصت برای تغییر به سمت خوبی‌هاست، لذا این برنامه در همین راستا انجام پذیرفته است.

نیایش به درگاه ایزد، اجرای نمایش، تئاتر، شاهنامه‌خوانی، بازارچه‌های صنایع‌دستی و نیز اجرای نگارگری با موضوع نوروز توسط هنرمندان برتر استان به همراه چیدن سفره هفت‌سین، گل و گیاهان آپارتمانی ، هنرهای تجسمی و دستی خاص و چندین برنامه فرهنگی دیگر، از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

طرح ملی نوروزگاه و همچنین ظرفیت‌ها و آداب‌ورسوم بومی استان، در بازار قدیم مشهد و فود کورت پدیده شاندیز باهدف حمایت از هنر و هنرمندان ایرانی، معرفی صنایع‌دستی و مشاغل خانگی، فروش محصولات و حمایت از محصولات اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود.

برگزاری رویداد فرهنگی نوروزگاه در پدیده شاندیز با همکاری اداره میراث فرهنگی طرقبه و شاندیز شاید فرصتی استثنایی برای شناساندن هرچه بهتر و بیشتر آیین‌های نوروزی باشد که از قرون گذشته تا به امروز در میان مردم ما جاری و ساری بوده و همیشه از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

منبع: اخبار پدیده

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
برج سلمان
برج سلمان
سامان
سامان
عرش آجودانیه
عرش آجودانیه
مگا پارس
مگا پارس