بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
پدیده شاندیز، پدیده‌ای برای اشتغال‌زایی

با توجه به نامگذاری سال ١٣٩۶ با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» و وضعیت اشتغال کشور، مجموعه‌هایی مانند پدیده در ایجاد مشاغل موقت و دائمی نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

با توجه به نامگذاری سال ١٣٩۶ با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» و وضعیت اشتغال کشور، مجموعه‌هایی مانند پدیده در ایجاد مشاغل موقت و دائمی نقش بسزایی ایفا می‌کنند. این در حالی است که این مجموعه عظیم در گذشته برای حدود ٣٠ هزار نفر شغل ایجاد کرده بود، و در صورت ادامه روند ساخت و ساز و پیشرفت و با توجه به حضور تیم مدیریتی جدید علاوه بر مشاغل موجود این مجموعه پتانسیل شغل‌های دائمی بیشتری را دارد. 
آغاز ساخت‌وساز در پدیده علاوه بر تأثیراتی که بر بازار مصالح ساختمانی داشت، در زمینه ساخت‌وساز نیز اشتغال موقت ایجاد کرد که این امر سبب می‌شود بازارها از رکود فعلی خارج شوند، همچنین با افزایش میزان خرید مردم، اقتصاد شهر نیز پویاتر خواهد شد.


اشتغالزایی پدیده می‌تواند امری ماندگار باشد
محمدحسین روشنک، رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی در خصوص نقش مجموعه پدیده در اشتغال‌زایی می‌گوید: اگر فعالیت اقتصادی و پروژه‌های عمرانی پدیده بدرستی پیش می‌رفت وضعیت اشتغال استان نیز تحت تاثیر این مجموعه رشد مناسبی کرده و ایجاد اشتغال پدیده به امری ماندگار تبدیل می‌شد.
وی صنعت ساختمان را از موارد مهم در اشتغال کشور دانسته و می‌افزاید: این حوزه دارای زیرشاخه‌های فراوانی است و علاوه بر اشتغال موقت در زمان ساخت و ساز شغل‌های دائمی نیز ایجاد می‌کند.
رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی تصریح می‌کند: در شرایط فعلی با توجه به حضور هیئت مدیره جدید اگر جوسازی‌ها انجام نشود و علاوه بر کمک به مجموعه اجازه دهند که مدیران در راستای بهبود وضعیت فعالیت کنند، پدیده می‌تواند یکی از امیدهای اقتصادی و اشتغال استان باشد. 


پدیده در اشتغالزایی نقش ١٠٠ درصدی دارد
علاوه بر موارد ذکر شده پدیده سبب شد زمین‌های بلااستفاده در شاندیز، آباد شود، دراین راستا سید مهدی هاشمی مصطفوی، عضو اتاق بازرگانی مشهد می‌گوید: با توجه به زحمات و اشتغال‌زایی بالایی که در مجموعه پدیده و شهر مشهد و دیگر مراکز ایجاد کرد می‌توان گفت این مجموعه در حوزه اشتغالزایی نقش ١٠٠ درصدی دارد و با توجه به این امر لایق حمایت در حل مشکلاتش از سوی دولت بود.
وی با بیان اینکه پدیده برای شهر مشهد پروژه‌ای بزرگ بود که آبرو و حیثیت برای این شهر ایجاد کرد، می‌افزاید: زائران در کنار زیارت، نیاز به مراکز تفریحی و تجاری همچون پدیده شاندیز دارند.
عضو هیات ‌مدیره شرکت فرش آستان قدس رضوی عنوان می‌کند: در پدیده باید حتی المقدور از تسهیلات بانکی کمتر استفاده شود و با سرمایه خود، گردش داشته باشد تا کمتر در خطر ضرر و زیان باشد.
وی با انتقاد از انتشار اخبار منفی و نگران کننده در خصوص پدیده از سوی رسانه های خبری می‌گوید: با توجه به اینکه وضعیت ساخت‌وساز و سهام پدیده تعیین تکلیف شده، باید به دنبال ایجاد آرامش برای مردم و سهامداران پدیده باشیم.
هاشمی مصطفوی می‌افزاید: باید مشکلات و سدهایی که در راه پدیده ایجاد شده از میان برداشته شود.

منبع: اخبار پدیده

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
اطلس مگا مال
اطلس مگا مال
مجموعه باران
مجموعه باران
بازار کویتی‌های رضا
بازار کویتی‌های رضا
پروژه نارنجستان
پروژه نارنجستان