بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
جشن امضا «مسیر ایران بر فراز برودپیک» در نشر چشمه کورش

به گزارش دمالز، کتاب‌فروشی نشرچشمه پردیس کوروش با هدف رونق بخشیدن به کسب‌وکار فرهنگی، مراسم رونمایی و جشن امضای کتاب «مسیر ایران بر فراز برودپیک» را همزمان با زادروز زنده‌یاد «آیدین بزرگی» و با حضور مؤلفان مجید بزرگی و آزاد بهادری روز سه‌شنبه ۲۲ فروردین از ساعت ۱۷ لغایت ۱۹ برگزار می‌کند.

کتاب حاضر داستان صعود به یکی ار قله‌های بلند جهان از مسیری است که هیچ‌کس بر آن پا نگذاشته است. از دیگر ویژگی‌های این اثر برای خواننده‌اش آشنایی بیشتر با فضای کوه‌نوردی در سطح حرفه‌ای و مخاطره‌های آن است. این سفرنامه با تراژدی گم شدن آیدین بزرگی، پویا کیوان و مجتبا جراهی پس از فتح این قله به پایان می‌رسد.

خرداد ۱۳۹۲، سومین پویش (اکسپدیشن) غیردولتی ایرانی‌ها برای تکمیل مسیر آغاز شد. در تیر 1392 آیدین بزرگی، پویا کیوان، و مجتبا جراهی به شیوه‌ی «سبکبار» یعنی بدون کار گذاشتن طناب ثابت یا برخورداری از امکاناتی مانند نیروی باربران ارتفاع، موفق به تکمیل گشایش «مسیر ایران» شدند. این برای نخستین‌بار بود که گروهی ایرانی بر روی یک قله‌ی‌ بلند جهان، مسیر نو باز می‌کردند. آن‌ها برای رسیدن به قله مجبور به چند شب‏مانی در ارتفاع بالای ۷۰۰۰۰ شدند.

اما، سه کوهنورد پُرتوان و پُرتلاش ایرانی در بازگشت از قله از مسیر عادی راه را گم کردند و در بامداد ۲۷ تیر در تماسی تلفنی اعلام کردند که نیاز به کمک دارند. تا شب شنبه ۲۹ تیر که آیدین آخرین تماس را گرفت، تلاش‌ها برای یافتن محل دقیق آن‌ها بی‌ثمر بود و آنان به کوهستان برودپیک پیوستند.

کتاب «مسیر ایران بر فراز برودپیک» در ژانر نانفیکشن (ناداستان) در چهار فصل، ۳۱۱ صفحه و به قیمت ۲۴ هزار تومان از سوی نشر چشمه در فروردین ۱۳۹۶ به چاپ رسیده است.

مراسم رونمایی و جشن امضای کتاب «مسیر ایران بر فراز برودپیک» در کتاب‌فروشی نشرچشمه کورش واقع در بزرگراه ستاری شمال، نبش خیابان پیامبر مرکزی، مجمع تجاری کوروش، طبقه ۵، واحد ۴، برگزار می‌شود.

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
مجتمع تجاری زمرد
مجتمع تجاری زمرد
آرتمیس فرمانیه
آرتمیس فرمانیه
پروژه نارنجستان
پروژه نارنجستان
مجتمع سارا و ایمان
مجتمع سارا و ایمان