بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
بازدید کارشناسان بانک های عضو کنسرسیوم از پدیده

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز گفت: کارشناسان بانک‌های عضو کنسرسیوم اعطای تسهیلات پدیده، برای تسریع در حل مشکلات از پروژه بازدید کردند.

محسن شوشتری با اشاره به لزوم سرعت بخشی در روند پرداخت تسهیلات از سوی کنسرسیوم بانکی به ارائه گزارشی از روند تصویب و پیگیری های صورت گرفته پرداخت.

وی در این‌باره اظهار داشت: از تاریخ ٣٠ مرداد ماه که موضوع اختصاص کنسرسیوم بانکی در کنار سایر موارد از قبیل مساعدت‌های لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی و استمهال و تقسیط بدهی‌های مجموعه به سازمان‌ها و نهادها و ... با حضور وزرای محترم کشور و اقتصاد و دارایی، رئیس بانک مرکزی و سایر مسئولان کشور و استان مطرح و مصوب شد، پیگیر اجرایی شدن تمامی مصوبات به ویژه دریافت تسهیلات بوده‌ایم و اقداماتی زیادی نیز در این خصوص به انجام رسانده ایم.

وی با بیان اینکه در جلسه تاریخ ٢ / ٩ / ١٣٩۵ که با پیگیری جدی جناب آقای دکتر دین‌پرست معاون محترم اقتصادی وزارت کشور، نماینده محترم بانک صادرات به عنوان مدیر کنسرسیوم و سایر مسئولان و مدیران برگزار شد، بر اجرایی شدن مصوبات ٣٠ مرداد به ویژه تحقق پرداخت تسهیلات از سوی کنسرسیوم بانکی تاکید و پس از آن نیز جلسات متعددی در خصوص فرایندهای اجرایی در تهران و مشهد تشکیل شد.

شوشتری با بیان توافقات با سازمان تامین اجتماعی، امور مالیاتی، جهاد کشاورزی و دریافت پایانکار از شهرداری که از جمله نیازهای الزامی برای دریافت تسهیلات به شمار می رفت، اعلام داشت: گزارش این اقدامات در تاریخ ششم بهمن ماه به استحضار بانک صادرات رسیده و در پی آن در تاریخ هفتم بهمن‌ماه در جلسه هماهنگی فی‌مابین نمایندگان محترم بانک و شرکت، مقرر شد تا طرح‌های توجیهی و بررسی‌های مالی و طرح، تهیه و در اختیار بانک قرار گیرد. همچنین مقرر شد تا کارشناسان بانک با حضور و بازدید از محل پروژه در خصوص مطالبات اقتصادی که از سوی این شرکت قبلا ارائه شده بود بررسی و اعلام نظر نمایند.

شوشتری در ادامه افزود: در جلسه ستاد تدبیر مورخ ٢۴ بهمن با حضور معاون محترم اقتصادی وزارت کشور و نماینده محترم بانک صادرات و سایر دستگاه‌های اجرایی در محل استانداری خراسان رضوی، طرح‌های توجیهی و اقتصادی شرکت پدیده مجددا تحویل گردید و مقرر شد تا انتهای سال، ده درصد از مبلغ کل تسهیلات کنسرسیوم به پدیده پرداخت شود.

وی با اشاره به پیگیری‌های مکرر انجام شده اظهار داشت: کارشناسان فنی بانک صادرات، دو مشکل را عنوان کردند: اول بحث ماده ١۴١ است که بر اساس آن زیان های انباشته شده و درآمدهای شرکت از یک نسبتی نباید بیشتر باشد و موضوع دوم بحث چک های واخواستی شرکت است که هنوز تسویه و رفع سوء اثر نگردیده و بر اساس این دو موضوع بانک نمی تواند نسبت به واریز مبلغ اقدام نماید.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با اشاره به اینکه بانک ها برای اعطای تسهیلات تابع قوانین حاکم خود هستند، تصریح کرد: اقدامات لازم برای مرتفع کردن این مشکلات انجام شده و با مساعدت دستگاه محترم قضایی و ستاد محترم تدبیر، احکام لازم در حال صادر شدن است.

شوشتری در پاسخ به این سوال که مبلغ کنسرسیوم چه زمان پرداخت می‌شود گفت: به رغم پیگیری‌های مکرر و مکاتبات مستمر در ماه‌های اخیر، تعیین زمان برای دریافت مبلغ کنسرسیوم خارج از اختیارات این شرکت بوده، لکن در سال گذشته اقدامات جدی در زمینه های بعدی از سوی شرکت معمول و پیگیری در حال انجام است و به محض رفع موانع قانونی، مبلغ انشاالله واریز خواهد شد.

منبع: اخبار پدیده

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
آفتاب
آفتاب
مرکز خرید گاندی
مرکز خرید گاندی
مجتمع مادر
مجتمع مادر
برج بین المللی کاسپین
برج بین المللی کاسپین