بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
گزارش تصویری نمایشگاه قصه‌های شاهنامه در کورش

به گزارش سرویس خبری دمالز، دوشنبه 25 اردیبهشت‌ماه به مناسبت بزرگداشت فردوسی نمایشگاه آثار گروه «نقاشان ریزنقش» با موضوع قصه‌های شاهنامه در مجتمع تجاری کورش برگزار شد. این نمایشگاه که با حمایت نشرچشمه و مهدکودک بهار تدارک دیده شده بود به مدت 2 ساعت در این مجتمع دایر شد. رضا محمودی‎درخش، مشاور اجتماعی مجتمع کورش، هدف از برگزاری این نمایشگاه را پاسداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی دانست و آن را در راستای افزایش فعالیت‌های مجتمع کورش در مسائل اجتماعی خواند.

گروه نقاشان ریزنقش به سرپرستی خانم پیرخواه مجموعه‌ای است از کودکان و نوجوانانی که ابتدا با هنر نقاشی آشنا شده و سپس قصه‌های شاهنامه برای آنها روایت می‌شود تاکودکان با برداشت و تخیل خود، قصه روایت شده را به تصویر بکشند. 

در پایان نمایشگاه نیز میرعالی مدیر مجموعه کورش از اهمیت آشنایی با بزرگان تاریخ ایران خاصه برای کودکان و نوجوانان سخن گفت. مدیر مجتمع کورش اظهار داشت: به بزرگان ایران همچون کورش و فردوسی کم لطفی شده و آنقدر که ایشان در فرهنگ ایران مهم هستند به آنها توجه نشده است.

وی افزود: ما به عنوان نسلی که این دغدغه را دارد تا کودکان و فرزندانمان با بزرگان تاریخ آشنا شوند در این زمینه‌ها فعالیت داشته  و به دنبال برگزاری جشنواره‌ها در این مناسبت‌ها هستیم تا از داشته‌هایمان به خوبی استفاده کرده و آن را به نسل‌های بعد‌ی‌مان منتقل کنیم.

در پایان با اهدای لوح تقدیر و جوایزی به اعضای گروه نقاشان ریز نقش از آنها تقدیر شد. در ادامه گزارش تصویری از این رویداد را مشاهده می‌کنید:

آثار گروه نقاشان ریزنقش

آقای تیموری مدیر نشر چشمه در کنار آقای محمودی مشاور اجتماعی کورش

امیرحسین نشاط عضو گروه نقاشان ریزنقش در کنار آقای محمودی

غزل خدابخش عضو گروه نقاشان ریزنقش

عسل اسدی عضو گروه نقاشان ریزنقش

 

 

آقای میرعالی مدیر مجتمع کورش

 

 

اهدای لوح تقدیر و جایزه به نقاشان

 

تقدیر از مدیر نشرچشمه کورش

اعضای گروه نقاشان به همراه خانواده‌هایشان

 

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
رویال مال
رویال مال
نگین رازی
نگین رازی
سام سنتر
سام سنتر
نماد الهیه
نماد الهیه