بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
مجتمع تجاری کورش و مسئولیت‏های اجتماعی

مصاحبه با آقای محمودی‌درخش  مشاور اجتماعی مجتمع کورش

چندی پیش نمایشگاهی تحت عنوان «نقاشان ریزنقش» که به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی به نمایش آثار نقاشی کودکان بر اساس داستان‌‏های شاهنامه برپا شد. رضا محمودی‎درخش، مشاور اجتماعی مجتمع کورش، به همین مناسبت و در گفتگویی با خبرنگار دمالز عنوان داشت: به جرأت می‌توان گفت برگزاری چنین نمایشگاهی در یک مرکز تجاری اگر بی‌نظیر نباشد، کم نظیر است و در مجتمع تجاری کورش نیز برای بار نخست اجرا شده است.

وی افزود: ما با هدف توسعه و ترویج فرهنگ اجتماعی و در راستای توسعه مسئولیت اجتماعی در منطقه، نمایشگاه آثار نقاشان ریز نقش را در مجتمع کورش برگزار کردیم تا با مردم ساکن منطقه ارتباط بیشتری داشته باشیم و مرکز کورش تبدیل شود به محلی برای فعالیت‌های اجتماعی در کنار خرید و تفریح آنها. دومین هدف که هدف والایی است؛ تقدیر و ارج نهادن به بزرگان تاریخ ادبیات ایران و خصوصا شخصیت برجسته حکیم فردوسی  به عنوان ترویج دهنده زبان فارسی است.

مرکز تجاری کورش توجه ویژه‌‏ای به فعالیت‌‏های فرهنگی دارد. محمودی‏ درخش در این خصوص اظهار داشت: ما در این مجتمع از برنامه‌های مختلف فرهنگی-هنری حمایت می‌کنیم؛ مانند گروه‌های مختلف موسیقی و همچنین در روز اعیاد و مناسبت‌های مذهبی ازجمله روز عاشورا برنامه‌های مناسبتی همچون تعذیه داریم. در بخش سینمایی نیز در نمایش فیلم‌های روز و سینمای هنر و تجربه فعالیت داریم.  همچنین با توجه به مشکلاتی که در زمینه کمبود گالری آثار هنری در غرب تهران مواجه‌ایم، دو برنامه در دست اقدام داریم: هم گالری را به سطح مجتمع بیاوریم و بهره‌وری از فضاهای مختلف مجموعه را نشان دهیم و هم بتوانیم این‌ها را در قالب یک مجموعه فرهنگی اجتماعی در کنار هم در مجتمع کورش داشته باشیم؛ با هدف اینکه هم مردم از ما حمایت اجتماعی-فرهنگی داشته باشند و هم متقابلا ما از آنها.

مشاور اجتماعی کورش اظهار داشت: مجموعه کورش این رویداد را با حامیانی چون نشر چشمه و مهدکودک بهار برگزار کرد و در این میان از مربی کودکان گروه نقاشان ریزنقش، سرکار خانم پیرخواه به عنوان کسی که چندین سال است با این کودکان کار و با هدف حمایت از ادب و زبان فارسی فعالیت می‌کند؛ تشکر می‌کنم؛ همچنین از آقای میرعالی به عنوان مدیریت مجموعه کورش که انصافا در تمام فعالیت‌های اجتماعی از ما حمایت ویژه‌ای دارند تا بتوانیم به نحو احسن ارتباط را با مردم داشته باشیم و فعالیت‌های اجتماعی-فرهنگی مجموعه را گسترش دهیم.

اخبار مرتبط:

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
مجتمع تجاری پروما
مجتمع تجاری پروما
البرز قزوین
البرز قزوین
ساختمان پلاسکو
ساختمان پلاسکو
نگین رازی
نگین رازی