بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
بزودی نماد سهام توسعه پدیده بر روی تابلوی بورس می‌رود

مشاورمدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز گفت: با صدور گزارش مالی سال ٩۵ در تیرماه سال جاری و بارگزاری آن روی سایت "کدال بورس"، نماد سهام شرکت توسعه پدیده تا اواخر تابستان امسال بر روی تابلوی بورس گشایش می‌یابد.

سعید ورودی با بیان اینکه بورس ضوابط و مقررات متعددی از جمله شفافیت مالی برای ورود به بورس دارد، افزود: در این راستا صورت وضعیت مالی شرکت‌های توسعه سال ٩۵ هم‌اکنون در حال تلفیق است و تیرماه جاری منتشر می‌شود.

وی افزود: در واقع شفافیت اطلاعات مالی شرکت توسعه، آخرین قدمی است که می‌بایست شرکت توسعه پدیده در جهت ورود به بورس بردارد؛ ضمن اینکه به قطع این ضوابط در جهت حفظ حقوق و منافع سهامداران خرد است.

ورودی با اشاره به اینکه بورس متولی سهامداران خرد است و به عنوان نهاد نظارتی بر شرکت‌های بورسی فعالیت دارد، عنوان کرد: در واقع سازمان بورس مدعی العموم سهامداران خرد است.

مشاور مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با اشاره به اینکه، شرکت توسعه پدیده سال ٩١ در سازمان بورس به ثبت رسیده است، افزود: از آنجایی که سازمان بورس در آن زمان رغبتی به پذیرش شرکت‌های خصوصی نداشت، لذا در آن مقطع پیگیری‌های صورت گرفته منجر به نتیجه نشده و متوقف شد. 

وی با بیان اینکه در آن مقطع شرکت توسعه ٣٧سهامدار داشت و شرکت خصوصی محسوب می‌شد، تصریح کرد: هم اکنون که شرکت ١٣۶هزارسهامدار دارد، دیگر خصوصی به شمار نمی‌رود و شرایط برای حضور در بورس فراهم شده است.

ورودی خاطرنشان کرد: پس از صدور گزارش مالی سال ٩۵ بزودی شاهد باز شدن نماد توسعه پدیده بر روی تابلو بورس خواهیم بود. همچنین با پیگیری مجدانه هیأت مدیره و معاون اقتصادی وزیر کشور به محض اینکه نماد توسعه بر روی تابلو بورس گشایش یابد، قطعا مردم به بازار سرمایه دسترسی پیدا کرده و می‌توانند سهام خود را فروخته و نقد نمایند.

وی ادامه داد: به محض باز شدن نماد توسعه شرکت پدیده بر روی تابلوی بورس، انجام معاملات در فرابورس میسر می‌شود؛ همچنین با وجود پتانسیل موجود شرکت پدیده و ارزش ذاتی سهام به طور قطع یکی از سهم‌های خوب بورس خواهد شد.

مشاور مدیر عامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با اشاره به اینکه سازمان بورس مانند اتاق معاملات پدیده نیست، توضیح داد: در اتاق معاملات پدیده می‌بایست خواستار خرید سهام وجود داشته باشد، در حالی که در بورس سرمایه‌گذاران نهادی وجود داشته و رغبت بالاتری برای خرید و فروش سهام دارند.

ورودی خاطرنشان کرد: شرکت ابنیه چون سهامی خاص می‌باشد پروسه طولانی‌تری برای حضور در بورس دارد، در حالی که برای حضور سهام توسعه در بورس تمامی گام‌ها برداشته شده و با انتشار صورت مالی ٩۵ در تیرماه سال جاری، نماد توسعه نیز بر روی تابلوی بورس به نمایش در می‌آید.

منبع: اخبار پدیده

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
برج تجاری اداری آنا
برج تجاری اداری آنا
اطلس سنتر بم
اطلس سنتر بم
الماس هروی
الماس هروی
مجتمع تجاری ارم
مجتمع تجاری ارم