بانک اطلاعات مراکز تجاری تفریحی سیاحتی ایران
TheMalls.ir
درباره ما      ثبت نام          search
حل مشکلات حقوقی برای حضور سرمایه‌گذاران در پدیده

مدیر عامل مستعفی شرکت بین المللی گردشگری پدیده گفت: تمامی برنامه‌ها و راهکارهای قانونی، برای حل مشکلات حقوقی شرکت‌های پدیده با همکاری‌های بسیار ارزشمند دادستانی، وزارت کشور و ستاد تدبیر و همچنین پیگیری‌های خوب سهامدارن و تلاش گسترده هیئت مدیره و همکاران صورت گرفته است و شرایط حضور سرمایه‌گذاران فراهم آمده، با ایجاد امنیت و آرامش از سوی تمامی دست‌اندرکاران باید نسبت به همکاری و جذب سرمایه‌گذار اقدام نمود.

دکتر سیدمحسن شوشتری با تبریک فرارسیدن عید سعید فطر و با قدردانی از تلاش‌های دکتر دین‌پرست و اعضای ستاد تدبیر و دادستانی گفت: بر اساس مصوبه‌ای که در ۳۰ مردادماه سال ۹۵ در وزارت کشور صورت گرفت، تقریبا تمامی بندهای مصوبه اجرایی شد و مشکلات حقوقی، مالی و قانونی برای ادامه حیات و فعالیت شرکت‌های پدیده برطرف شده است.

وی افزود: پس از حل مشکلات عدیده از جمله آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی، شهرداری، کنسرسیوم بانکی، تبلیغات، دارایی، تأمین اجتماعی و ... اینک زمان آن فرا رسیده است که سرمایه‌گذاران پا به میدان گذاشته و برای ادامه پروژه منابع و سرمایه‌های لازم را در اختیار مجموعه قرار دهند

مدیر عامل سابق پدیده در پاسخ به سوال خبرنگار با توجه به مصاحبه اخیر دادستان مشهد دال بر تأیید استعفای خویش و اینکه ستاد تدبیر در شرف تعیین جانشین برای مدیر عاملی شرکت هستند گفت: تزریق منابع و سرمایه مالی از طریق، سرمایه دارانی چون بانک‌ها، مؤسسات مالی و شرکت‌های تأمین سرمایه و شرکت‌های سرمایه‌گذاری زمانی مؤثر خواهد بود که در امر مدیریتی مجموعه نیز صاحب نظر و دخیل باشند.

وی پیشنهاد داد: زمانی که سرمایه‌گذاران وارد عرصه مدیریتی شوند ضمن ایجاد امنیت و حفاظت از سرمایه خود، می‌توانند شرایط سود دهی و رونق به بازار پروژه را بیشتر فراهم آورند و در نتیجه برای سهامداران نیز سود را به همراه آورند.

شوشتری با تأکید بر اینکه در این برهه زمانی باید سرمایه‌گذاران وارد عرصه مدیریتی شرکت پدیده شوند ادامه داد: جای تأسف دارد که برخی با ایجاد تشنج در مجموعه‌های اقتصادی متعلق به پدیده و تجمعات خود، ضمن برهم زدن آرامش و نظم عمومی، شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران بیش از پیش مشکل‌تر می‌کنند.

وی افزود: برخی فکر می‌کنند با اینگونه رفتارها و تحت فشار قرار دادن هیأت مدیره فعلی می‌توانند شرایط را بهبود بخشند در صورتی که با چنین شرایطی موجب جلوگیری از پذیرش مسئولیت توسط مدیران برنامه‌ریز و توانمند در آینده پدیده خواهند شد و اقدامات ارزشمندی که طی یکسال گذشته برای پدیده حاصل شده است را از بین خواهند برد.

شوشتری با اشاره به اقدامات تعدادی در جلوگیری از ادامه فعالیت برخی از واحدهای فعال پدیده گفت: ما برای مهمانان پدیده و آبروی پدیده اهمیت ویژه‌ای قائلیم و اگر این بی احترامی‌ها ادامه یابد موجب تعطیلی و ضرر و خسارت به خود و سایر ذینفعان پدیده خواهند شد.

مدیر عامل سابق پدیده، از اعتراض سهامداران در خصوص کاهش ارزش سهام در تالار مبادلات سخن گفت و افزود: در تمامی دنیا و در هر بازاری، ارزش و قیمت کالا به میزان عرضه و تقاضا در بازار بستگی دارد، وقتی عرضه بالا باشد و تقاضا کم، این بدیهی است که قیمت سهام کاهش می‌یابد.

وی با تأکید بر اینکه هیأت مدیره فعلی شرکت بین‌المللی گردشگری پدیده در مدت مدیریت خود به وظایف محوله عمل کرده است، گفت: ما برای شروع پروژه‌ها اقدامات لازم و تمامی مراحل قانونی را انجام داده‌ایم و تا مرحله‌ای رساندیم که در حال حاضر منتظر ابلاغ تصمیم ستاد تدبیر برای شروع فعالیت‌های ساخت و ساز هستیم. 

دکتر شوشتری در ادامه خاطر نشان کرد: تجارب نشان می‌دهد که مدیران مجموعه پدیده، باید افرادی باشند که منابع سرمایه‌ای را در اختیار دارند تا بتوانند در کنار حفظ آن منابع، سوددهی را نیز به همراه داشته باشند

وی اعلام کرد: مقدمات حضور سرمایه‌گذار فراهم شده است و تا زمانی که سرمایه‌گذار وارد کار نشود مردم به سرمایه هایشان نمی‌رسند 

مدیر عامل سابق پدیده گفت: در یک سال گذشته، سرمایه‌گذاران بسیاری وارد مذاکره شدند اما با مشاهده مشکلات و موانع پیش روی همچون ارتفاع، پایان کار، آب منطقه ای و دیگر مشکلات از سرمایه‌گذاری سر باز زده‌اند اما اکنون با شرط به اینکه سرمایه‌گذار می‌تواند ضمن تأمین منابع مالی با حضور در بدنه مدیریتی، اختیارات مدیریت و نظارت دقیق‌تری برمنابع مالی و سرمایه خود داشته باشد، این امکان فراهم می‌شود

وی افزود: کسانی که منابع مالی مورد نیاز را در اختیار شرکت قرار دهند، برای منابع مالی خودشان امنیت و ساز و کار سوددهی را فراهم می‌کنند بنابراین سهامداران پروژه اطمینان داشته باشند که با جذب سرمایه‌گذار و پذیرفتن شرایط آن‌ها، به سوددهی می‌رسند

شوشتری در پایان از سهامداران خواست تا با حفظ و ایجاد آرامش و امنیت روانی شرایط حضور سرمایه‌گذار را فراهم کنند. 

منبع: اخبار پدیده

جدیدترین مطالب
مراکز اتفاقی
مرکز خرید فایتون
مرکز خرید فایتون
مجتمع کیان سنتر 2
مجتمع کیان سنتر 2
ساختمان پلاسکو
ساختمان پلاسکو
گرند سنتر میثاق
گرند سنتر میثاق